Towarzystwo Klawiterapii


Książki - które polecamy

Skolioza Inny punkt widzenia

Skolioza inny punkt widzenia

Boczne skrzywienia kręgosłupa w postaci jednego bądź więcej łuków , noszą nazwę skoliozy. Klawiterapia regulując funkcje ośrodków nerwowych pobudzających mięśnie klatki piersiowej wymusza powrót do prawidłowej sylwetki  w sposób naturalny bez szkodliwych działań ubocznych .

Zarys refleksoterapii

Zamieszczone informacje dotyczą metody i sposobu zapobiegania 1100 jednostkom chorobowym, które możesz sam wyleczyć i skutecznie usprawnić na zdrowie swoje i bliskich. Na każdej ze stron podany jest ogólny spis jednostek chorobowych, który podzielony jest na szczegółowy spis podjednostek chorobowych np: jednostka chorobowa – wzrok podjednostka chorobowa – Zapalenie spojówki (-ek); Łzawienie; Zaczerwienienie oczu; Zapalenie wewnętrznego kąta oka; Bóle gałek ocznych; „Mgła przed oczyma”; Zapalenie nerwu wzrokowego, itp. 

Aurikuloterapia

Aurikulodiagnoza –jest jednym z najprostszych i natrafniejszych sposobów rozpoznawania potrzeb terapeutycznych organizmu. Niezwykły fenomen, jakim jest zlokalizowanie na powierzchni skóry ucha mapy narządów i części ciała, zastanawia i zachwyca. Ale podziwiać należy głównie wartość użytkową tego „pomysłu NATURY”. Nie pytając pacjenta o jego dolegliwości – oglądając ucho, badając je uciskiem albo sprawdzając przy pomocy aparatu przewodność elektryczną jego skóry, jesteśmy w stanie w bardzo  dużym przybliżeniu; co się przydażyło w przeszłości badanej osobie, co dzieje się w chwili badania, a nawet co może się zademonstrować jutro – mimo że symptomy jeszcze się nie objawiły…

Kranioterapia

 • KRANIOTERAPIA

  To metoda odzyskiwania zdrowia, poprzez oddziaływanie na skórę głowy owłosionej.

  Pozwala regulować pracę nerwowych ośrodków podkorowych zarządzających pracą wszystkich układów i funkcji ciała – zapoczątkowując procesy samoregulacyjne organizmu, przywracając w ten sposób zdrowie.

  Jest łatwa w nauce i zastosowaniu, bo zabieg można wykonać wszędzie i w każdej pozycji – bez konieczności rozbierania pacjenta (oczywiście bez nakrycia głowy)

  Nie wymaga specjalnych narzędzi – wystarczy tylko palec lub patyk szaszłykowy.

Akupunktura

 • poprawia działania gruczołów wydzielniczych, narządów, i całych układów,
 • poprawia ukrwienia narządów wewnętrznych,
 • likwiduje stany zapalne tkanek i narządów wewnętrznych,
 • łagodzi i likwiduje ból,
 • reguluje napięcia mięśni gładkich w narządach wewnętrznych,
 • reguluje napięcia mięśni szkieletowych,
 • poprawia nastrój, zmniejsza lęk i uspokaja.

Atlas Klawiterapii

Zamieszczone informacje dotyczą metody i sposobu zapobiegania 1100 jednostkom chorobowym, które możesz sam wyleczyć i skutecznie usprawnić na zdrowie swoje i bliskich. Na każdej ze stron podany jest ogólny spis jednostek chorobowych, który podzielony jest na szczegółowy spis podjednostek chorobowych np: jednostka chorobowa – wzrok podjednostka chorobowa – Zapalenie spojówki (-ek); Łzawienie; Zaczerwienienie oczu; Zapalenie wewnętrznego kąta oka; Bóle gałek ocznych; „Mgła przed oczyma”; Zapalenie nerwu wzrokowego, itp. 

Podstawy akupunktury

Akupunktura to jedna z form symuloterapii skórnej, w której efekt leczniczy uzyskuje się prze zadziałanie na odpowiednie pole lub punkty. Zw względu na mechaniczny charakter bodźca, możliwości dawkowani i wielokrotności zabiegów, należy uznać akupunkturę za metodę fizykalną. Drugą część książki zajmuje nr (2) 4/91 Dwumiesięcznika Medycyna Naturalna.

Triumf życia

Metoda Simontona to skuteczna terapia chorób nowotworowych oparta o psychoterapię pacjenta i jego najbliższych. Zwiększa skuteczność tradycyjnych metod terapii, podnosi procent wyleczeń, zmniejsza ilość przerzutów. A co najważniejsze poprawia jakość życia chorych i ich najbliższych.

Program Simontona – to pierwszy program psychoterapeutyczny, który w badaniach naukowych wykazał, że uzupełnienie leczenia konwencjonalnego odpowiednią interwencją psychoterapeutyczną, zwiększa przeciętnie dwukrotnie długość przeżycia chorych na nowotwory, przy znacznie poprawionej jakości życia

Powrót do zdrowia

Książka zawiera opis  program postępowania, dzięki któremu można się  cieszyć powrotem do zdrowia i zadowoleniem z życia.
Znajdują się w nim:

 • metody kierowania wyobraźnią i medytacją w celu zaktywizowania mocy własnego umysłu i ducha do leczenia organizmu,
 • proste ćwiczenia pozwalające skorygować niezdrowe myśli i wzmocnić wolę życia,
 • wskazówki do utworzenia własnego dwuletniego programu powrotu do zdrowia, który zachęca m. in. do właściwego odżywiania, twórczego myślenia oraz zaaplikowania sobie dużej dozy rozrywki i zabawy.

Ja jestem ok ty jesteś ok

Pionierskie dzieło Thomasa A. Harrisa na polu analizy transakcyjnej ma fundamentalny wpływ na nasze rozumienie zachowań interpersonalnych., Analiza transakcyjna jest koncepcją opartą na idei trzech stanów ego – Rodzic, Dorosły, Dziecko – stanowiących podstawę treści i jakości komunikacji interpersonalnej. Zdaniem Harrisa, niezależnie od „szczęśliwego dzieciństwa”, większość z nas doświadcza negatywnych uczuć bezbronnego dziecka, całkowicie zależnego od tego, czy uda mu się zadowolić innych ludzi (rodziców) w zamian za „głaski” i opiekę. Książka ta jest nie tylko znakomitym przeglądem podstawowych pojęć analizy transakcyjnej, ale także praktycznym poradnikiem umożliwiającym zastosowanie ich w życiu, pokazuje bowiem, jak rozumieć własne zachowania i jak dzięki temu podejmować świadome decyzje. Jej pierwsze polskie wydanie ukazało się pod tytułem W zgodzie z sobą i z tobą. Thomas A. Harris (1910-1995) był praktykującym psychiatrą oraz długoletnim współpracownikiem i przyjacielem Erica Berne’a, twórcy analizy transakcyjnej. Bestsellerowy poradnik Ja jestem OK – Ty jesteś OK pomógł milionom ludzi odzyskać swobodę dokonywania zmian, wyzwalania dorosłej skuteczności i osiągania radosnej intymności w kontaktach z innymi ludźmi. Obecne wydanie, zmienione wg wydania amerykańskiego z 2004 roku, jest drugim na polskim rynku.   źródło opisu: http://www.rebis.com.pl źródło okładki: http://www.rebis.com.pl

PODRĘCZNIK PUNKTÓW AKUPUNKTUROWYCH

Jak samodzielnie zlokalizować punkty akupunkturowe

Z pomocą przychodzi Autorka, która jest dyplomowaną akupunkturzystką. W tej książce opisała ponad 400 punktów akupunkturowych, choć – jak przyznała – z łatwością mogłaby opisać ich 800, bo temat lokalizacji, funkcji i zastosowania punktów akupunkturowych jest nieskończony. W swoim poradniku, który możesz traktować jako podręcznik, Autorka wybrała funkcje najczęściej używanych punktów. Omówiła także objawy, które niweluje praca na każdym z nich. Jak zatem samodzielnie zlokalizować punkty akupunkturowe? Punkty akupunkturowe znajduje się dzięki obszarom anatomicznym. Przykładowo, Osierdzie 6 znajduje się 2 cuny od zgięcia nadgarstka. 2 cuny odmierzasz, używając własnych palców. Nawet jeśli teraz brzmi to nieco skomplikowanie, po lekturze tej książki akupunktura nie będzie miała dla Ciebie żadnych tajemnic.

AKUPUNKTURA OKA WEDŁUG PROFESORA JOHNA BOELA. Czy niewidomi mogą widzieć ?

Akupunktura oka nadaje się do leczenia takich chorób oczu, jak:

– zwyrodnienie plamki żółtej, suche i wysiękowe,
– związane z wiekiem zwyrodnienie plamki żółtej (AMD),
– jaskra,
– Retinopathia diabetica (cukrzycowe zwyrodnienie siatkówki),
– zaburzenie tętniczego lub żylnego przepływu krwi w oku,
– zanik nerwu wzrokowego,
– barwnikowe zwyrodnienie siatkówki (Retinitis pigmentosa),
– ślepota z powodu uszkodzenia mózgu,
– odwarstwienie siatkówki,
– presbyopia (starczowzroczność).

Wedrówka dusz

Międzynarodowy bestseller – ponad 600 000 sprzedanych egzemplarzy!


Pierwsza tak wnikliwa i ważna książka odkrywająca tajemnicę nieśmiertelności ludzkiej duszy. Co czeka nas pomiędzy nowymi wcieleniami?

Aurikuloterapia - terapia punktów usznych

Książka składa się z trzech części, coraz głębiej wprowadzających czytelnika w zagadnienie aurikuloterapii

 1. Pierwsza część przeznaczona jest dla początkujących, którzy po raz pierwszy stykają się z aurikuloterapią. Wprowadza od podstaw w tę metodę terapii omawiając stosowane w niej techniki, lokalizację punktów oraz anatomię ucha.
 2. Druga część przeznaczona jest dla terapeutów, którzy chcą stosować aurikuloterapię w swoich gabinetach. Stanowi ona bogato ilustrowaną, podręczną instrukcję leczenia 25 najczęściej spotykanych dolegliwości, prezentując gotowe algorytmy terapeutyczne wraz ze wskazaniem punktów do stymulacji.
 3. Trzecia część przeznaczona jest dla doświadczonych terapeutów, którzy chcą lepiej poznać mechanizmy działania aurikuloterapii oraz zdobyć wiedzę umożliwiającą im samodzielne dobieranie odpowiednich punktów w dowolnych przypadkach.