Wałek uniwersalny – dzięki optymalnym rozmiarom powierzchni roboczej i odległościom miedzy igłami, może być stosowany przez osoby ze wszystkich grup wiekowych bez ograniczeń. Prosty sposób stosowania, bezpieczeństwo, nieinwazyjność i wysoka efektywność pozwalają na zarekomendowanie go nie tylko do stosowania przez specjalistów ale i samodzielnego stosowania w warunkach domowych.
ZASTOSOWANIE TERAPEUTYCZNE:
Wałek rehabilitacyjny dr Lyapko przeznaczony jest do oddziaływania na różne części ciała, ale najwygodniej masować nim odcinki ciała z małymi promieniami krzywizny: plecy, barki, szyja, głowa, stawy, zewnętrzna część stopy, ręce i nogi. Sprawdza się też dobrze przy masażu twarzy i dekoltu.
Zabieg wałkiem powinien trwać średnio ok. 10-15 minut na każdej masowanej części ciała. Dokładny czas oddziaływania zależy od wrażliwości skóry oraz od konkretnych objawów.
Przy zastosowaniu na plecy i inne trudno dostępne części ciała stosowanie wałka wymaga pomocy innej osoby.
W przypadku syndromu „nadmiaru” (ostre i intensywne bóle, podwyższone ciśnienie tętnicze, rozdrażnienie, pobudzenie, bezsenność) zaleca się korzystać z aplikatorów w drugiej połowie dnia lub przed snem. Czas działania dla wałka wynosi ok. 10-15 minut.
Przy syndromie „niedoboru” (chroniczne bóle, powstające zazwyczaj w nocy, senność, osłabienie, obniżona wrażliwość, u osób chorych i starców) oddziaływanie jest najbardziej efektywne w godzinach porannych i w pierwszej połowie dnia. Czas stosowania aplikatora ok. 7-10 minut, oddziaływanie wałkiem 3-7 minut.