Towarzystwo Klawiterapii

Polecamy
klawiterapia.com

Strona internetowa dr. Ferdynanda Barbasiewicza twórcy Klawiterapii

Metoda klawiterapii określona w formie słowa kluczowego na internetowej stronie głównej www.klawiterapia.com jest całkowicie naturalna i bezpieczna (nie inwazyjna), oparta na reakcji stymulacyjno – odruchowej, dermovisceralnej (skórno – wewnętrznej), wywołująca samo zdrowienie. Klawiterapia to działanie pobudzające klawikami na strefy, punkty i receptory biologicznie czynne, sterujące poprzez układ nerwowy życiodajnymi procesami endogennymi organizmu człowieka.

Instytut Kalwiterapii

Strona internetowa dr. Ferdynanda Barbasiewicza twórcy Klawiterapii

Instytut Kalwiterapii dr Ferdynad Barbasiewicz jest podmiotem zależnym od Centrum Klawiterapii dr Ferdynanda Barbasiewicza. W ramach podstawowej działalności Instytutu dbamy o wyznaczanie standardów w unikalnej metodzie rehabilitacji neurofizjologicznej, jaką jest Klawiterapia. Centrum Klawiterapii dr Ferdynanda Barbasiewicza posiada wyłączne prawa do udzielania licencji, w tym przeprowadzania szkoleń dla zawodowych terapeutów w zakresie świadczenia usług rehabilitacji neurofizjologicznej metodą klawiterapii.

igly.net

Największy sklep z igłami do akupunktury i suchego igłowania, moxa, bańki, taśmy. Bańki – wszystkie rodzaje, Klawiki, pinokaty, tejpy, Akcesoria do moksoterapii.

Także wszystkie inne akcesoria do Klawiterapii , Aurikuloterapii

 

Członkowie Towarzystwa Klawiterapii posiadają zniżkę na wszystkie produkty w sklepie w wysokości 8 % . Kod rabatowy otrzymujemy wypełniając poniższą ankietę.

klawi-terapie.pl

Mariola Ambtozik

Katarzyna Ćmiel

Zabieg klawiterapii

Działa na organizm człowieka odtruwająco i oczyszczająco

Opinia naturopaty

Opracowanie indywidualnej opinii naturopaty

Masaż KOBIDO

Wygładzenie zmarszczek, lifting, odprężenie

Medycyna chińska

Spojrzenie na człowieka całościowo

clavitherapy.net

CLAVI THERAPY 

London

The clavitherapy method is based on stimulation of nerve conduction through stimulation of the “sick” spots on skin with a tool called “clavicle” (Latin – clavus), which resembles a nail. The clavicles are made of surgical steel designed so that the tool does not puncture the epidermis. Clavicle’s blade  stimulates  electrical impulse that reaches the key structures of the nervous system.  The rehabilitation process consist of stimulation a set of points on the body, selected appropriately for a given disease. In addition, the clavitherapy procedure is complemented by traditional physical rehabilitation, education, and prevention (psychotherapy and an appropriately selected diet). All the mentioned elements are an inseparable part of clavitherapy and are the key to a smooth and effective recovery.

Komora Normobaryczna Wielopole

Jedna z pierwszych w Polsce komór normobarycznych .  Siedziba Towarzystwa Klawiterapii

Komora Normobaryczna jest to sposób na wspomaganie kondycji fizycznej, odporności organizmu i zdrowia . Atmosfera w Komorze jest bezpieczna dla człowieka, nie ma ograniczenia czasu przebywania w przeciwieństwie do hiperbarii gdzie czas przebywania jest ściśle limitowany i pod nadzorem lekarskim.

Polska Szkoła Refleksoterapii

Strona dr. Janusza Kołodziejczyka prowadzącego szkołę refleksoterapii

„A więc AKUPUNKTURA, to po prostu REFLEKSOTERAPIA – ta sama metoda, tylko inaczej nazwana i innym językiem wyjaśniana. To współczesny opis akupunktury, inny od opisu starochińskiego. Lekarze uprawiający w XX wieku w Polsce akupunkturę, zrzeszeni byli najpierw w Sekcji Refleksoterapii POLSKIEGO TOWARZYSTWA LEKARSKIEGO. Dopiero gdy sekcja liczyła ponad tysiąc lekarzy, została przekształcona w Polskie Towarzystwo Akupunktury. Obecnie refleks (odruch nerwowy), jest podstawowym zjawiskiem, jakim wyjaśnia się efekty drażnienia skóry; wkłuwaniami igieł (akupunktura), jej uciskaniem (presura), uciskaniem palcem (digitopresura), uciskaniem gwoździem (klawiterapia) itd… „

Bracia Rodzeń

Dwu młodych lekarzy i posiadających najnowszą wiedzę popartą badaniami na temat żywienia człowieka i jego wpływu na nasze zdrowie

Diety niskowęglowodanowe poprawiają wszystkie główne cechy zespołu metabolicznego: otyłość, wysoki poziom insuliny/glukozy we krwi, wysokie ciśnienie krwi oraz profil lipidowy, który wskazuje na dyslipidemię metaboliczną, charakteryzującą się niskim HDL i wysokim TG.

Metaboliczne czynniki ryzyka są silnie powiązane z chorobami przewlekłymi, takimi jak cukrzyca typu 2, choroby serca, udar, demencja, a nawet rak. Ponieważ diety niskowęglowodanowe mogą poprawić czynniki ryzyka związane z tymi chorobami, są ważnym narzędziem w zapobieganiu ich rozwojowi.

Clue Medical 24

Holistyczne urządzenie do diagnostyki stanu zdrowia.

Clue Medical to inteligentny, lekki rejestrator EKG ze zintegrowanymi elektrodami pomiarowymi.

To wyjątkowe urządzenie mobilne – jednocześnie rejestruje tętno i pracę  serca i z tych wartości określa aktualny stan organizmu.

Pomiar trwa dwie minuty . W tym czasie urządzenie rejestruje  EKG , analizuje przetwarza zapisane dane i przesyła je  do komputera , telefonu komórkowego , na serwer internetowy lub na e-mail lekarza.

Koherencja serca

Strona autorska Władysława Batkiewicza dotycząca jego autorskiej metody koherencji serca i mózgu

Funkcjonalna Terapia Trzewi

Metoda oferuje holistyczne podejście do pracy z pacjentem. Zakłada, iż kondycja emocjonalna terapeuty i jego pole elektromagnetyczne jest jednym z najważniejszych elementów tej terapii i w zdecydowanym stopniu pozwala zwiększyć skuteczność technik terapeutycznych.

zdrowiebezlekow.pl

Miesięcznik Polskiej Akademi Zdrowia

Stan naszego zdrowia i komfort życia codziennego naprawdę zależy w przeważającej mierze od nas samych. Nie dajmy sobie wmówić, że uwarunkowania genetyczne prędzej czy później spowodują u nas konkretne choroby. Wcale nie musi tak być – potwierdza to nie tylko grono osób zajmujących się medycyną naturalną oraz alternatywną, ale coraz liczniejsza grupa lekarzy medycyny klasycznej.

 

Profilaktyka zdrowotna, świadomość i wiedza z zakresu podstaw medycyny to bardzo ważny element naszego życia. Pozwalają one nam podejmować szybkie i trafne decyzje mające na celu jak najdłuższe życie w zdrowiu oraz pełni sił.

NormoPower

Ćwiczymy raz w tygodniu przez 15 minut i nie wolno więcej ……………. 

Adaptacyjne Ćwiczenia Oporowe

Jest to najmniej angażujący i efektowny sposób na:

✓ budowę mięśni
✓ zredukowanie tkanki tłuszczowej i „ujędrnienie ciała”
✓ poprawę zdrowia i uzyskania mnóstwa innych korzyści zdrowotnych.

Każdy trening składa się zwykle z 6-12 ćwiczeń,
z których wszystkie są zakończone w ciągu około 12-25 minut.

Następnie ćwiczenia powinny być wykonane po przerwie 7 lub 10 dni.

podkowa.pl

Suplementy dla zwierząt

Suplementy dla zwierząt

Najczęściej zadawane Pytania

Należy być członkiem Towarzystwa Klawiterapii lub wnieś zasługi dla krzewienia idei Klawiterapii w Polsce lub na świecie.

Polecamy członków Klawietrapii i propagujemy ich strony oraz ich działania które są spójne z działaniami Towarzystwa Klawiterapii.

W tej chwili Towarzystwo Klawitreapii nie prowadzi takiej odpłatnej działalności .